Co daje bieganie – efekty

Odchudza, odmładza, poprawia samopoczucie – mowa oczywiście o bieganiu, dyscyplinie królującej wśród sportów aerobowych. Nic więc dziwnego, że rodzaj tej aktywności fizycznej jest coraz popularniejszy wśród osób, które prowadzą lub chcą zacząć zdrowy tryb życia. Co daje bieganie – efekty widoczne gołym okiem i nie tylko poznasz w tym artykule.

Efekty po bieganiu

Oprócz wyżej wymienionych, bieganie posiada inne liczne zalety. Oto lista najszybciej i najczęściej występujących efektów po miesiącu aktywności fizycznej:

Bieganie sprawia, że mamy więcej energii – mogłoby się wydawać, że po wysiłku fizycznym będziemy wyczerpani i pozbawieni sił. Okazuje się jednak, że efekt jest zupełnie odwrotny. Dzięki temu, że podczas biegania do naszego organizmu dociera więcej tlenu, który dotlenia wszystkie komórki naszego ciała, w tym mózg, czujemy się pełni życia i gotowi do działania. Często powiem zmęczenie nie jest wynikiem przepracowania, lecz niedotlenienia.

Bieganie wzmacnia ciało – bieganie to sport, który angażuje wiele mięśni do wysiłku: mięśnie nóg, brzucha, pleców i ramion. W związku z tym po miesiącu regularnych treningów można zauważyć, że zmienia się (modeluje) kształt sylwetki, a mięśnie, które do tej pory były bardzo słabe, zdecydowanie się wzmocniły.

Efekty po bieganiu potrafią być naprawdę spektakularne.

Zobacz także: https://www.biletdlabrata.pl/jak-jezdzic-na-lyzwach/

Co daje bieganie – efekty przynoszące same korzyści!

Bieganie ujędrnia skórę – jeśli słowo „cellulit” jest Ci dobrze znane, jędrność twojej skóry pozostawia wiele wątpliwości, warto zacząć uprawiać sport aerobowy. Bowiem poruszanie nogami stymuluje krążenie krwi i limfy, a także przyczynia się do szybszego usunięcia z organizmu toksyn. Pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu sprawia, że podskórne zgrubienia ulegają wygładzeniu.

Jesteśmy szczuplejsi – bieganie pozwala spalić mnóstwo kalorii. Jeśli więc kilka razy w tygodniu wybierzemy się na trening w terenie lub na bieżni, pamiętając przy tym o zbilansowanej diecie – efekty są gwarantowane. Warto zaznaczyć, że sporty aerobowe przyśpieszają metabolizm, a dzięki szybszej przemianie materii, z naszego organizmu regularnie usuwane są toksyny, które mogą powodować powstawanie „pomarańczowej skórki”.

Bieganie może zapobiec wielu chorobom – brak aktywności fizycznej oraz spożywanie wysoko przetworzonych produktów, sprzyja rozwijaniu się chorób cywilizacyjnych takich jak: otyłość, cukrzyca czy rak. Regularny wysiłek biegowy znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania.

Co daje bieganie? Wpływa na Twoje samopoczucie! 

Bieganie dość mocno wpłynie na Twoje samopoczucie, oczywiście tylko w pozytywnym aspekcie. Co to oznacza? Podczas biegania wydziela się serotoninę. Poprawia ona nastrój, a nawet zapobiega depresji. Podobnego efektu możemy się spodziewać w wyniku wyrzutu endorfiny, czyli popularnego hormonu szczęścia. Dzięki niemu możesz czuć spełnienie po pokonanym dystansie. W związku z tym będziesz chciał coraz częściej biegać, by poczuć ogarniające Cię szczęście. 

Bieganie zredukuje także nadmiar stresu. Jeśli chcesz odciąć się od problemów w domu i w pracy idź pobiegać! To naprawde działa! Poczujesz się spokojniejszy i zrelaksowany. 

Chcesz spać lepiej? Zacznij biegać! Regularność w bieganiu sprawia, że będziemy zasypiać dużo szybciej, a co więcej sen będzie dużo lepszy. jest to sposób na walkę z bezsennością. Trening podczas którego będziesz biegać najlepiej skończyć 3 godziny przed snem, aby dać organizmowi szansę na wyciszenie. Dobrze jest też biegać o poranku, aby rozbudzić się na początek dnia. 

Bieganie efekty uda

Bieganie efekty uda – to często wyszukiwana fraza w Internecie. Wiele kobiet szczególnie zastanawia się w jaki sposób bieganie wpłynie na tkankę tłuszczową w obrębie ich ud. To właśnie tam i na brzuchu zbiera się jej najwięcej. Stosując odpowiednią dietę i ćwiczenia można się jej pozbyć. Chudnięcie jednak jest wprost proporcjonalne do całego ciała. Nie da się odchudzić jedynie konkretnej partii. Bieganie z pewnością pomoże spalić zbędny tłuszczyk a tym samym wyrzeźbić nogi i wysmuklić uda. 

To tylko część z całej listy zawierającej efekty po bieganiu. Zalet uprawianie tego sportu jest dużo więcej. Warto więc zmotywować się, wyjść z domu i w zacząć biegać. Bowiem jest to jeden z najtańszych, najbardziej powszechnych, a zarazem przynoszący liczne pozytywne efekty sport.

Redakcja biletdlabrata.pl