Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak walczyć z migreną?

11 stycznia 2020


Migrena jest twoim największym życiowym koszmarem? Mimo iż od lat próbujesz się na nią leczyć, przynajmniej raz w miesiącu dopada cię tak silny ból głowy, że przez kilkanaście godzin albo kilka dni jesteś wyjęty z życia i nic nie potrafisz zrobić? Być może do tej pory źle podchodziłeś do tego problemu. Bardzo możliwe, że nieświadomie pogłębiałeś tylko ból głowy. Na szczęście w każdej chwili jesteś w stanie temu zaradzić. Jak walczyć z migreną? Oto kilka sposobów na uporczywy ból głowy.

Jedzenie a migrena

Najpierw spróbuj wyeliminować możliwe przyczyny intensywnego bólu głowy. Bardzo często migrenę wywołują pewne produkty spożywcze. Sprawdzaj więc, po czym czujesz się dobrze i koniecznie unikaj tych pokarmów, które zaburzają twoje zdrowie. Dla migrenowców niewskazana będzie m.in. gorzka czekolada. Jeżeli więc przepadasz za słodyczami i nie wyobrażasz sobie bez nich życia, spróbuj przynajmniej wybierać takie, które raczej ci nie zaszkodzą – będą to np. żelki, czekolada biała, ale też świeże owoce i orzechy.

Tak naprawdę to od diety wiele może zależeć. Skup się więc tylko na niej, zanim przejdziesz do testowania innych sposób na migrenę. Zadbaj, by w twojej codziennej diecie nie zabrakło wartościowych składników mineralnych. Najważniejszy będzie dla ciebie magnez. To właśnie jego niedobór może wywoływać silne bóle głowy, często przeradzające się w migreny. Doskonałym źródłem tego makroskładnika są produkty pełnoziarniste, płatki owsiane, otręby pszenne, ale też grube kasze i zielone liście warzyw. Wprowadź te pokarmy do codziennej diety. Na pewno ci nie zaszkodzą.

Czynniki zewnętrzne

Atak migreny bardzo często też wywoływany jest przez czynniki zewnętrzne. Jeżeli od lat masz problemy z tą przypadłością, na pewno zauważyłeś już, że największe jej nasilenie następuje w miejscach głośnych oraz bardzo mocno oświetlonych. Staraj się więc unikać przebywania w tego typu placówkach. Ogranicz wyjścia na koncerty i nocne imprezy, zastępując je spokojniejszymi rozrywkami. Mocne światło i spory hałas na pewno nie będą dla ciebie niczym dobrym. To właśnie te dwa bodźce zewnętrzne bardzo szybko wywołują silne ataki migreny.

A jak walczyć z migreną, jeżeli już do niej dojdzie? Przede wszystkim pozwól sobie odpocząć. Nic nie rób, nie pracuj i nie próbuj się uczyć, a zamiast tego połóż się w cichym i spokojnym miejscu, zgaś światło i opuść rolety, a następnie spróbuj się zrelaksować. Bardzo dobrze może też zadziałać krótka sesja medytacji. W tej trakcie skoncentruj się na głębokich oddechach – to świetny sposób na silny ból.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czytelnictwo w epoce cyfrowych technologii
Etykiety samoprzylepne A4
ubezpieczenie na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ubezpieczenie na życie