Jakie są rodzaje standów reklamowych?

Od wielu lat standy reklamowe stanowią skuteczną formę zaprezentowania każdej takiej j oferty, która ma za zadanie przedstawić dany produkt w bardzo atrakcyjny sposób oraz przyciągnąć uwagę każdego potencjalnego klienta. Obecnie stojaki reklamowe można bardzo często spotkać w wielu sklepach, na targach, na konferencjach biznesowych oraz na wielu spotkaniach branżowych. Ich zadaniem jest przedstawienie oferowanych towarów bądź usług i zachęcenie do ich zakupu. Jakie wyróżnia się standy reklamowe?

Inwestycja w standy – czy się opłaca?

Standy reklamowe mają za zadanie przede wszystkim zwrócenie uwagi na oferowane produkty, a to z kolei ma sprawić podjęcie przez klientów odpowiednich kroków w celu ich nabycia. Te niezastąpione materiały marketingowe są również wizytówką firmy. Jeśli są one ciekawie wykonane, to wówczas wyróżniają firmie w tle konkurencji i budują jej prestiż i uznanie.

Każda firma korzystająca z takiej formy reklamy jest dobrze kojarzona w środowisku oraz odznacza się profesjonalizmem.

Duża ilość komunikatów, z którymi to spotyka się obecnie wielu klientów, może być dla nich zbyt przytłaczająca oraz zbyt mało interesująca. Wówczas to trudno jest się jej wybić w tle konkurencji. Tymczasem jest to możliwe korzystać z pomocy profesjonalistów oferujących ciekawe stojaki reklamowe. Dzięki wiedzy, zaangażowaniu oraz pomysłowości potrafią oni wykonać estetyczne, oryginalne oraz jedyne w swoim rodzaju standy reklamowe.

Jakie są rodzaje standów reklamowych?

Obecnie wybór standów reklamowych jest bardzo duży. Są one dostępne zarówno w formie tradycyjnych oraz prostych stojaków, jak i takich, które posiadają fantazyjne kształty. Mogą one być wykonane z:

  • papieru lub kartonu – takie standy są najtańsze, ale przez to mniej wytrzymałe. Doskonale sprawdzą się do prezentowania oferty na wewnątrz. Na ich zakup warto zdecydować się wówczas, gdy prezentowane treści pozostają aktualne przez krótki czas.
  • plastiku lub metalu -taki rodzaj użytego materiału stanowi o tym, że stojak jest sprawdzoną inwestycją na długie lata.

Na rynku dostępne są także standy nadmuchiwane, które to bardzo dobrze sprawdzają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz. Ich dużą zaletą jest to, że są stabilne, mobilne oraz wodoszczelne. I co najważniejsze bardzo funkcjonalne. Można je nabyć w kształcie:

  • płaskim
  • eliptycznym
  • standardowym z podświetleniem
  • wieży reklamowej
  • stojaka reklamowego
  • ekspozytora reklamowego
  • kolumny reklamowej

Tego typu standy reklamowe charakteryzują się tym, że są niezwykle funkcjonalne. Dzięki różnorodnej konstrukcji pozwalają one na uzyskanie efektu kompatybilności z pozostałymi materiałami promocyjnymi, na przykład w postaci ulotek.

Redakcja biletdlabrata.pl