Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022 jazda na łyżwach


Niewątpliwie jazda na łyżwach jest świetną zabawą, która daje ogromną frajdę. Dodatkowo mamy okazję pobudzić nasze mięśnie do wytężonej pracy co sprawia, iż jeżdżąc na łyżwach możemy aktywnie spędzać czas z bliskimi. Oczywiście będą potrzebne lekcje właściwej jazdy na łyżwach, aby móc w pełni cieszyć się jazdą po lodzie i uniknąć niebezpiecznych kontuzji. Dowiedz się już dziś, jak jeździć na łyżwach.

Jak jeździć na łyżwach?

W okresie letnim możliwości aktywnego spędzania czasu jest sporo. Zimą oczywiście nie mamy zbyt dużo opcji, ale to nie oznacza, że chłodne wieczory musimy spędzać w domu przed telewizorem. Wiadomym jest, że aby uprawiać sporty zimowe, zmuszeni jesteśmy wyjechać w góry. Na szczęście dobrą wiadomością jest to, iż w większości dużych miast możemy znaleźć czynne lodowisko, co pozwoli nam, bez dalekich podróży, spędzić aktywnie czas ze znajomymi.

Jazda na łyżwach nie jest czymś skomplikowanym, jednakże należy poznać podstawy, aby utrzymać się na nogach i czerpać przyjemność z tej formy aktywności. Warto sobie zdać sprawę, że upadki nas nie ominą i warto nauczyć się bezpiecznie upadać. Patrząc na ludzi, którzy jeżdżą na łyżwach od lat, można odnieść wrażenie, że jest to bardzo prosta czynność. Kilka lekcji jazdy do przodu i nauka umiejętnego hamowania sprawią, że nie zrobimy krzywdy sobie, ani innym uczestnikom zabawy.

jak jeździć na łyżwach

Aby utrzymać poprawną sylwetkę podczas jazdy na łyżwach należy ugiąć lekko kolana. Ciężar swojego ciała trzeba przenieść na środek i przód stóp i lekko się pochylić. Dla utrzymania równowagi ręce trzeba rozłożyć szeroko. Czubki łyżew powinny być lekko odchylone na zewnątrz, aby nie odjechać do przodu.

Zobacz także: https://www.biletdlabrata.pl/jakie-efekty-daje-bieganie/

Jak bezpiecznie upadać?

Czy da się bezpiecznie upaść na lodzie? Każdy, kto choć raz odwiedził lodowisko wie, jak twarda jest tafla lodu. Upadek na nią jest bardzo bolesny, szczególnie upadając na plecy i uderzając tyłem głowy w lód.

Kiedy zaczniemy tracić równowagę i nasze ciało zacznie przechylać się w tył, należy pamiętać o wyrzuceniu rąk i tułowia do przodu, a także zgiąć kolana. Dzięki temu upadek zostanie zamortyzowany dłońmi.

Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w ochraniacze, co uchroni nas przed licznymi siniakami na łokciach i kolanach.

Jazda na łyżwach do przodu i hamowanie

Oczywiście umiejętne upadanie jest ważne, ale w jeździe na łyżwach jednak chodzi o samą jazdę i to jest naszym celem. Dlatego też po opanowaniu podstaw czas ruszyć do przodu.

Dobrze jest zacząć od jazdy tak zwaną jodełką. A więc należy lekko ugiąć nogi, pochylić się w przód i szeroko rozłożyć ręce. Jedną nogę należy ustawić z tyłu i jednocześnie przenieść na nią ciężar ciała. Następnie należy się nią odepchnąć od lodu w bok i jadąc na przedniej nodze, tylną utrzymać chwilę w powietrzu. Aby jechać do przodu, czynności te należy wykonywać naprzemiennie każdą nogą.

Kiedy już opanujemy jazdę do przodu, warto by było nauczyć się także hamować. Unikniemy w ten sposób bolesnego spotkania z bandą okalającą lodowisko oraz kolizji z innymi uczestnikami zabawy.

Ustawiając jedną nogę pod kątem 45 stopni do drugiej, ustawionej prosto, zaczniemy hamować tak zwanym pługiem.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track i najważniejsze informacje o tym sprzęcie
teneryfa co zobaczyć
jazda na łyżwach

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

jazda na łyżwach