Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Znaki, że nadszedł czas na wymianę wycieraczek

17 listopada 2023 czas na wymianę wycieraczek


Wycieraczki samochodowe to jedna z tych części, których nie doceniamy, aż do momentu, w którym ulegną awarii. Wtedy nagle okazuje się, że możliwość przetarcia szyby jest niezwykle przydatna, a czasami wręcz niezbędna do dalszego kontynuowania jazdy. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej jesienią i zimą, czyli w okresie, w którym warunki na drodze są najtrudniejsze. Na szczęście wycieraczki zawczasu dają znać, że wielkimi krokami zbliża się czas ich wymiany. Co więcej, na taką ewentualność można się zawczasu przygotować i uniknąć niebezpiecznej sytuacji. W tym artykule wyjaśnimy ci, jakie są to znaki i na czym polega wspomniane przygotowanie.

Objawy zużytych wycieraczek

Wycieraczki samochodowe, a pisząc bardziej precyzyjnie pióra wycieraczek, są elementami eksploatacyjnymi, czyli takimi, które należy co jakiś czas wymieniać, ponieważ się zużywają. Konkretnie zużywa się gumowa część pióra, która ma bezpośredni kontakt z szybą. Guma ta w wyniku upływającego czasu i trudnych warunków, w jakich musi pracować, z czasem traci swoje właściwości i gorzej radzi sobie ze swoim zadaniem. W związku z tym podczas używania wycieraczek można zauważyć, że gorzej zbierają one wodę z szyby, a na jej powierzchni widać smugi. Jest to wyraźny znak, że pióra wycieraczek należy niezwłocznie wymienić.

Jak się przygotować

Jazda z niesprawnymi wycieraczkami może być bardzo niebezpieczna. Szczególnie w sytuacji trudnych warunków pogodowych i słabej widoczności. Warto więc zawczasu przygotować się na ewentualność, w której pióra wycieraczek odmówią posłuszeństwa. Najlepszym sposobem na to jest wożenie ze sobą pary zapasowych wycieraczek. Jeśli tego nie robisz, to zachęcamy do odwiedzenia strony signeda.pl, gdzie znajdziesz dobrej jakości pióra wycieraczek do niemal wszystkich popularnych modeli samochodów w dobrych cenach. Podczas tych przygotowań nie zapomnij też o płynie do wycieraczek, bez którego nawet nowe pióra nie będą w stanie wyczyścić szyby, jeśli oprócz nadmiaru wody trzeba z niej usunąć też zabrudzenia, takie jak błoto czy sól.

Materiał zewnętrzny

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych