Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Wakacje z walizką podręczną? To możliwe!

26 grudnia 2019


Nic tak nie cieszy, jak zagraniczne wakacje. Tanie bilety lotnicze, rabaty i promocje, sprawiają że możemy podróżować więcej i częściej. Jednak ceny bagażu skutecznie gaszą nasz entuzjazm. Linie lotnicze, szczególnie te tanie, nieustannie wprowadzają zmiany i zmniejszają dopuszczalne wymiary toreb podręcznych. Coraz trudniej jest zmieścić wszystkie potrzebne nam rzeczy do walizki, którą będziemy mogli wziąć ze sobą na pokład. Jak więc podróżować z pomocą torby podręcznej i skrócić listę ciuchów i dodatków, które chcemy ze sobą zabrać?

Minimalistyczny bagaż

Wakacje z walizką podręczną mogą wydawać się sporym wyzwaniem, jednak okazuje się, że nawet przy niewielkich gabarytach takiej torby jesteśmy w stanie spakować się na co najmniej tygodniowy urlop. Przypomnijmy sobie wszystkie sytuacje, w których na wyjazd zabraliśmy ze sobą dużo więcej rzeczy niż rzeczywiście potrzebowaliśmy, a powrocie do domu w torbie czekał na nas stos złożonych ciuchów, których nie mieliśmy na sobie ani razu. Wakacje z walizką podręczną polegają na ograniczeniu do minimum rzeczy, które pakujemy z myślą, że mogą nam się przydać. Jeżeli jedziemy na wakacje all-inclusive, nie potrzebujemy ciuchów na każdy dzień tygodnia. Takie wakacje spędzamy głównie na plaży, przy basenie i barze, a jedyną niezbędną rzeczą jest strój kąpielowy. Umiejętne pakowanie sprawi, że zabierzemy ze sobą wszystko czego potrzebujemy.

Pakujmy się wcześniej

Nie róbmy tego na ostatnią chwilę i zacznijmy od przedmiotów, które są dla nas najważniejsze. Zapas czasu da nam możliwość zrobienia szybkiego prania przed podróżą. Sprawdźmy też co oferuje nam hotel bądź apartament, w którym się zatrzymujemy. Zazwyczaj okazuje się, że ręczniki, suszarka, mydło i szampon nie będą nam potrzebne. To świetny sposób, żeby nie marnować cennego miejsca. Kolejnym sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie cieplejszych ciuchów (bluza, sweter, kurtka, itd.), które niekoniecznie zmieściłyby się w naszej walizce. Maksymalnie wykorzystajmy możliwości, jakie daje nam przemyślane pakowanie. Do butów włóżmy skarpetki bądź bieliznę, ciuchy zwińmy w rulon, a rzeczy takie jak portfel, włóżmy do kieszeni, do której będziemy mieć łatwy dostęp.

Zanim zaczniemy naszą podróż, przygotujmy listę rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać i potrzebne dokumenty, żeby o niczym nie zapomnieć. Wakacje z walizką podręczną (nawet te dłuższe) są jak najbardziej możliwe, jeśli poświęcimy chwilę na organizacje i wykorzystamy kilka prostych trików, które ułatwią nam pomieszczenie wszystkich przedmiotów w naszej torbie.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track i najważniejsze informacje o tym sprzęcie
teneryfa co zobaczyć
jazda na łyżwach

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

jazda na łyżwach