Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zmniejszyć koszty podróży?

16 grudnia 2019


Wielu z nas coraz częściej podróżuje. Szeroka oferta biur podróży, bogate siatki tanich lotów z wielu polskich miast jak również coraz lepiej rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa daje szerokie możliwości podróżowania. Wiele osób zastanawia się jednak jak podróżować częściej, a taniej nie ograniczając się do jednych wakacji w roku. Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie w podróży, a w poniższym tekście zostanie przybliżonych klika z nich.

Wakacje poza sezonem

Pierwszym sposobem na ograniczenie kosztów podróży jest wybranie terminu poza sezonem. Prawdopodobnie bez względu na cel naszej podróży obniży to koszty zarówno za nocleg, transport czy restauracje. Dla przykładu w zimie w Hiszpanii można wynająć samochód na tydzień nawet za 1 euro w znanych sieciach wypożyczalni.
Kolejnym sposobem na ograniczenie kosztów podróży jest obniżenie kosztu transportu. Jeśli jedziemy własnym samochodem warto pomyśleć o zainstalowaniu instalacji LPG w samochodzie. Przy dużej ilości kilometrów rocznie daje ona spore oszczędności i szybko się zwraca. Można również współdzielić przejazd z innymi osobami podróżującymi w tym samym kierunku. Służą do tego specjalne serwisy kojarzące kierowców i podróżujących. Nie musimy jechać całej trasy z kimś, możliwe że ktoś potrzebuje transportu tylko pomiędzy dwoma miejscowościami które np. znajdują się na trasie naszego przejazdu. Przy lotach samolotem warto na bieżąco obserwować ceny lotów, tak żeby wiedzieć czy cena w danym okresie jest atrakcyjna. Najkorzystniejsze oferty pojawiają się zazwyczaj około 3 miesiące przed planowanym lotem.

Wakacje last minute

Trzecim sposobem na oszczędność jest wybranie oferty last minute w biurze podróży. Są one zazwyczaj kilkanaście a czasem nawet kilkadziesiąt procent tańsze od oferty regularnej. Biurom zależy na zapełnieniu samolotu/autokaru jak i hotelu dlatego im bliżej terminu podróży tym bardziej są w stanie obniżyć koszty wycieczek.
Jeśli podróżujemy na własną rękę warto korzystać z serwisów takich jak booking.com czy airnmb.com. Pozwalają one na wynajem mieszkań czy hoteli często w korzystniejszych cenach niż na stronach internetowych lokali. Posiadają również opinie ze zdjęciami od innych użytkowników, dzięki czemu wiemy czego spodziewać się na miejscu.
Ostatnim proponowanym sposobem na oszczędności jest jedzenie w restauracjach nie znajdujących się przy znanych miejscach lub gotowanie na własną rękę. Najczęściej restauracje na starówkach i przy głównych promenadach posiadają wyższe ceny niż te na uboczu.
Liczba sposobów na oszczędność w podróży jest bardzo duża. Ważne żeby przed wyjazdem zaplanować budżet jaki mamy na podróż.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych