Majorka: co warto zobaczyć na tej wyspie?

Majorka to idealne miejsce dla tych, którym marzą się wczasy wśród pięknych plaż i ciekawych zabytków. Jakimi skarbami może się pochwalić ta wyspa?

Z jakich względów biura podróży tak chętnie organizują wypoczynek na jej terenie?

Majorka to najpiękniejsza wyspa, jaką mogą się pochwalić Baleary. Wielkim jej walorem są malownicze wybrzeża Morza Śródziemnego, dobre zagospodarowanie oraz klimat, dzięki czemu chętnych na spędzenie wakacji w tym miejscu nie brakuje. Majorka to piękne zatoki i górskie tereny, które są atrakcyjnym celem wypraw dla tych turystów, którzy kochają piesze wycieczki w niezwykłej scenerii. To również historyczne miasta i miasteczka, na terenie których nie brak ciekawych pamiątek z dawnych czasów. Ciekawym celem turystycznych wypraw jest miasto Palma de Mallorca, pełniące rolę wyspiarskiej stolicy. Na jego terenie nie brak ciekawych zabytków, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje gotycka katedra La Seu. Jej potężna sylwetka zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie tego miasta, a wizyta w jej wnętrzu każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Wolny czas

Spacery po porcie, wizyta w muzeum, urządzonym w murach dawnej rezydencji królewskiej – oto kolejne propozycje dla tych, którzy w stolicy Majorki chcą spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób. W czasie wypoczynku na tej wyspie warto też odwiedzić tak ciekawy kurort, jakim jest Magaluf, warto też zajrzeć na teren miasta Soller. Majorka kusi też oliwnymi gajami, gęstymi lasami oraz plażami, na terenie których każdy z nas może odpocząć od codziennych problemów w wyjątkowej scenerii.

bloco.pl

Redakcja biletdlabrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.