Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Majorka: co warto zobaczyć na tej wyspie?

10 lutego 2020 majorka co warto zobaczyć

Majorka to idealne miejsce dla tych, którym marzą się wczasy wśród pięknych plaż i ciekawych zabytków. Jakimi skarbami może się pochwalić ta wyspa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź – Majorka co warto zobaczyć i wiedzieć przed podróżą w ten piękny zakątek świata.

Majorka w kilku słowach

Majorka to najpiękniejsza wyspa, jaką mogą się pochwalić Baleary. Wielkim jej walorem są malownicze wybrzeża Morza Śródziemnego, dobre zagospodarowanie oraz klimat, dzięki czemu chętnych na spędzenie wakacji w tym miejscu nie brakuje. Majorka to piękne zatoki i górskie tereny, które są atrakcyjnym celem wypraw dla tych turystów, którzy kochają piesze wycieczki w niezwykłej scenerii. To również historyczne miasta i miasteczka, na terenie których nie brak ciekawych pamiątek z dawnych czasów. Ciekawym celem turystycznych wypraw jest miasto Palma de Mallorca, pełniące rolę wyspiarskiej stolicy. Na jego terenie nie brak ciekawych zabytków, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje gotycka katedra La Seu. Jej potężna sylwetka zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie tego miasta, a wizyta w jej wnętrzu każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Majorka – co warto wiedzieć spędzając czas wolny

Spacery po porcie, wizyta w muzeum, urządzonym w murach dawnej rezydencji królewskiej – oto kolejne propozycje dla tych, którzy w stolicy Majorki chcą spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób. W czasie wypoczynku na tej wyspie warto też odwiedzić tak ciekawy kurort, jakim jest Magaluf, warto też zajrzeć na teren miasta Soller. Majorka kusi też oliwnymi gajami, gęstymi lasami oraz plażami, na terenie których każdy z nas może odpocząć od codziennych problemów w wyjątkowej scenerii.

Co warto zobaczyć na Majorce?

Majorka co warto zobaczyć? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nasza odpowiedź to jaskinie! Wiemy, że jest to dość nietypowa forma zwiedzania, jednak naprawdę warto się im przyjrzeć. Wyspa oferuje kilka wspaniałych jaskiń. Najpopularniejsze z nich to oczywiście Jaskinie Smocze Cuevas del Drach w Portocristo. Trzeba się jednak liczyć z tym, że aby się do nich dostać trzeba czekać w długich kolejkach dlatego lepszą opcją jest zwiedzenie spokojniejszych miejsc, jak na przykład jaskinie w Atra. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy podczas urlopu nie dopisuje pogoda. 

Zobacz także: https://www.biletdlabrata.pl/teneryfa-wycieczki-co-warto-zobaczyc/

Majorka co warto zobaczyć – dwie pozycje są obowiązkowe!

Zdecydowanie wybierając się na Majorkę warto zobaczyć Półwysep Formentor. Widoki z tego miejsca są zapierające dech w piersi. Co więcej cudowny krajobraz jest nawet wtedy, gdy nie dopisuje pogoda. Warto wybrać się tam choćby na chwilę. Na pewno nie pożałujecie. Es Colomer i  Cap de Formentor dopiszcie do swojej listy must do!

Karaibskie plaże także na Majorce!

Jeśli marzy Wam się odpoczynek na plaży przy lazurowej wodzie koniecznie musicie zobaczyć Es Trenc. Niestety zachwyt tym miejscem podziela wielu ludzi dlatego warto przygotować się na dużą ilość osób oraz płatne miejsca parkingowe. Czy warto? Z pewnością! Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Majorce wysypana delikatnym, jasnym piaskiem a przezroczystość wody jest w tym miejscu obłędna.

Zatoczki też mają swój urok

Było już o plażach zatem czas na zatoczki. Jedną z najpiękniejszych jest z pewnością Calo des Moro. Można ją zobaczyć na wielu zdjęciach z Majorki jednak warto przyjechać tu osobiście i na własne oczy zobaczyć, jak jest tu pięknie. Nieziemski kolor wody i klify tworzą wspaniały klimat, a niedaleko stąd również do Cala s’Almunia, którą tworzą małe rybackie chatki. 

Majorka – co warto wiedzieć o wyspie?

Majorka nie jest uważana za niebezpieczny kierunek podróży. Jednak podobnie jak w innych miejscach na świecie, gdzie turystyka jest szeroko rozwinięta zdarzają się kradzieże. Najczęściej spotyka się kieszonkowców. Zachowajcie więc szczególną ostrożność w miejscach publicznych i zatłoczonych. 

Hiszpania nie jest także miejscem gdzie można nabawić się tropikalnych chorób. W związku z tym wystarczy posiadać podstawowe szczepienia i leki pierwszej pomocy, jak paracetamol. Wyjeżdżając na urlop na Majorkę warto jednak wyposażyć się w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli to nam na odpoczynek bez konieczności martwienia się o koszty w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń losowych. 

Majorka co warto wiedzieć? Najważniejsze rzeczy podaliśmy w tym artykule. Jesteśmy pewni, że ta wiedza wystarczy, aby miło spędzić czas na tej malowniczej wyspie.

bloco.pl

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track i najważniejsze informacje o tym sprzęcie
teneryfa co zobaczyć
jazda na łyżwach

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

jazda na łyżwach