Polecane drukarki do etykiet

Na co dzień większość ludzi korzysta ze zwykłej drukarki atramentowej lub laserowej. Choć sprawdza się ona w biurach i na własny użytek, niezbyt jest przydatna w przemyśle, gdzie trzeba znakować produkty lub umieszczać na nich etykiety. Zamiast niej stosowana jest drukarka termotransferowa, która do wydruku wykorzystuje nie tylko papier, ale też taśmę barwiącą (tzw. kalkę).

Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarka termotransferowa służy do druku trwałych samoprzylepnych etykiet z kodem kreskowym lub innymi informacjami. Urządzenie działa na prostej zasadzie. Na taśmie termotransferowej, która jest odpowiednikiem taśmy barwiącej w tradycyjnej drukarce, znajduje się specjalny pigment, który rozgrzewa się pod wpływem ciepła. Następnie zostaje on przeniesiony na materiał na skutek docisku głowicy. Rodzaj taśmy (woskowa, woskowo-żywiczna, żywiczna lub tekstylna) należy dopasować do podłoża, na które ma zostać naniesiony druk. Każdorazowo cechuje się on dużą trwałością, czego nie można powiedzieć o druku termicznym. Wyróżnia się dwie metody nanoszenia wydruku na powierzchnię: transfer wosku i dyfuzja barwnik.

Zastosowanie drukarki termotransferowej

Drukarki termotransferowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle i handlu. Służą do tworzenia etykiet dla towarów w supermarketach czy urządzeń elektrycznych. Dzięki nim możliwe jest znakowanie odzieży oraz przygotowanie etykiet wysyłkowych. Świetnie sprawdzają się do tworzenia oznaczeń w przemyśle chemicznym i służbie zdrowia. Są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wyraźnym i trwałym wydruku.

Gdzie kupić drukarkę termotransferową?

Ponieważ drukarka termotransferowa wykorzystywana jest w określonych obszarach, ciężko znaleźć ją w stacjonarnych sklepach z urządzeniami elektronicznymi. Dużo lepszym pomysłem jest skorzystanie ze sklepów online. Przez Internet bez problemu zakupić można różne drukarki termotransferowe. Warto jednak wybrać sprzęt u zaufanego sprzedawcy. Polecić można stronę Aska.com.pl. Sklep od wielu lat zajmuje się sprzedażą urządzeń służących do automatycznej identyfikacji, w tym również drukarki termotransferowe. Pochodzą one od renomowanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość.

Drukarka termotransferowa jest niezawodna w tworzeniu trwałych etykiet. Ciężko wyobrazić sobie bez niej życie w wielu branżach. Technika pozwala na tworzenie odpowiedniego oznakowania w szybkim czasie na podstawie szablonu. Urządzenie jest proste w obsłudze. Warto zwrócić uwagę, aby pochodziło od sprawdzonego producenta.

Redakcja biletdlabrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.