Zero waste w podróży

Idea zero waste zawładnęła już dosłownie całym światem. Polacy też starają się za nią podążać. Pragną zużywać coraz mniej surowców i wykorzystywać to, co już mają, aby przyczynić się do ochrony naturalnego otoczenia i zadbać o przyrodę. Też powinieneś to uczynić. Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci mogły żyć i zaznać szczęścia na prawdziwej ziemi, musisz dołożyć swoją cegiełkę i spróbować produkować mniej śmieci. Rób to zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju wycieczek. Zero waste w podróży też jest jak najbardziej możliwe. A zaraz się przekonasz, jak je praktykować i zachęcać do tego innych!

Zakupy w podróży

Nawet w podróży od czasu do czasu musisz wybrać się na zakupy. Gdy jesteś nad morzem, raczej nie odmówisz sobie przyjemności przepatrzenia przydrożnych kramików, na których znajdziesz prawdziwe skarby – biżuterię zrobioną z bursztynów, okazy wyjątkowych muszelek, a także świeże i wędzone ryby oraz tysiące innych przedmiotów. Tak naprawdę niezależnie od miejsca pobytu, czasem zdarzy ci się coś kupić. Pamiętaj więc, aby w podróż koniecznie zabrać ze sobą własną torbę. Nie musi to być nawet zwykła reklamówka. Jeżeli lubisz wyglądać dobrze w każdej sytuacji, sprezentuj sobie fajną materiałową torbę, która przy okazji będzie świetnie się prezentować. Koniecznie zabierz przynajmniej dwie takie siatki na swoją wycieczkę. Z całą pewnością ci się przydadzą.

Własne akcesoria

Drugi sposób na wprowadzenie zero waste w podróży to noszenie własnej butelki na wodę oraz kubków wielorazowego użytku na kawę, herbatę i inne napoje. Pić w końcu trzeba. Na wakacjach, gdy zwykle w ciągu dnia panują bardzo wysokie temperatury, bez przerwy musisz spożywać wodę, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. To też sprawia, że ciągle kupujesz napoje w butelkach, także każdego dnia potrafisz zmarnować nawet kilka plastikowych opakowań. A po co masz to czynić? Możesz w końcu sięgnąć po specjalistyczną butelkę filtrującą, która w ostatnim czasie jest bardzo modna. Wystarczy nalać do niej wody z kranu, aby naczynie samo ją szybko oczyściło. Dzięki temu nie będziesz musiał już nigdy więcej kupować napojów w plastikowych opakowaniach, a oprócz tego zaoszczędzisz pieniądze na wodzie.

Zero waste można też praktykować na wiele innych sposobów. Poszukaj ich w Internecie lub samodzielnie zacznij je wymyślać, aby następnie od razu wcielać je w życie. Zachęcaj też do dbania o środowisko innych ludzi. Koniecznie namów do takiego postępowania najbliższą rodzinę, a zwłaszcza dzieci, oraz swoich znajomych. Jeżeli teraz nie zrobimy czegoś z przyrodą, ona zacznie niestety obumierać.

Redakcja biletdlabrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.