Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Teneryfa wycieczki – co warto zobaczyć?

23 września 2022 teneryfa co zobaczyć

Wyspy Kanaryjskie to bez wątpienia piękne i idealne miejsce do wypoczynku. Teneryfa zaś jest największą i najbardziej zróżnicowaną z tych wysp. Szereg atrakcji i pięknych obszarów co roku przyciąga miliony turystów. Co ich tak bardzo przyciąga? Przede wszystkim tropikalna roślinność, zapierający dech w piersiach wąwóz Masca, a także wulkaniczne krajobrazy i ogromna ilość zabytków. Postkolonialne miasta kuszą turystów dziełami sztuki współczesnej oraz świątyniami i muzeami. Teneryfa – wycieczki, których nie możesz ominąć będąc w tym miejscu. Dowiedz się więcej już dziś!

Teneryfa co zobaczyć? Teneryfa wycieczki

Decydując się na wycieczkę na Teneryfę, warto wybrać najlepszą jej część. Zdecydowanie cała Teneryfa jest piękna, ale każda z jej części oferuje odmienne atrakcje. Ta wyjątkowo piękna wyspa jest bardzo zróżnicowana klimatycznie. Ciekawostką jest, że występuje na niej kilka stref klimatycznych. To zaś sprawia, iż mamy do czynienia ze zróżnicowaniem krajobrazu.

teneryfa wycieczki

Wybierając północną część Teneryfy, możemy spodziewać się obszaru, w którym występuje bujna roślinność. Należy się jednak liczyć z tym, że opady deszczy występują tutaj bardzo często.

Południe jest zdecydowanie bardzie przyjazne dla turystów, jeśli chodzi o klimat. Ta część Teneryfy jest znacznie cieplejsza i suchsza. To tutaj w większości skupiają się kurorty. Bez względu jednak na region, cała Teneryfa jest wyjątkowo piękna i warta zwiedzenia. Dobrą informacją jest to, że długość wyspy to 80 km co sprawia, że bez problemu będzie można zwiedzić całość Teneryfy.

Teneryfa plaże

Decydując się na wakacje na Teneryfie możemy być pewni, że tamtejsze plaże są najpiękniejszymi na całych Wyspach Kanaryjskich. Są to idealne miejsca do wypoczynku, a także kąpieli słonecznych. Plaże są pokryte zarówno złotym piaskiem, jak i wulkaniczną nawierzchnią.

Playa Las Teresitas jest najbardziej znaną plażą na Teneryfie. Złocisty piasek został sprowadzono tam z Sahary, a ozdoba plaży, czyli palmy, również nie jest jej naturalnym elementem.

Playa del Medano jest piaszczystą plażą, która położona jest na południowym wybrzeżu wyspy. Sprzyjające pływaniu na desce wiatry przyciągają w ta część Teneryfy niezliczone rzesze fanów sportów wodnych. Organizowane są tam także mistrzostwa kitesurfingowe.

Miejscowość Puerto de la Cruz, która jest położona w północnej części wyspy, posiada malowniczą i pokrytą wulkanicznym piaskiem plażę. Jest ona otoczona wyjątkowo pięknymi kaktusami, palmami, a także kolorowymi kwiatami.

Awarie zacisków hamulcowych

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track i najważniejsze informacje o tym sprzęcie
teneryfa co zobaczyć
jazda na łyżwach

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

jazda na łyżwach