Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kontrola ścierniwa

26 października 2021 Zarządzanie materiałami ściernymi

Zarządzanie materiałami ściernymi

Dobre zarządzanie ścierniwem może zaoferować Państwu kilka korzyści. W dziedzinie cięcia strumieniem wody możliwe jest cięcie za pomocą ścierniwa. Wybór materiału, który ma być cięty jest praktycznie nieograniczony. Cięcie jest dokładne. Dzięki tej dokładności nie ma potrzeby przerabiania materiałów, w przeciwieństwie do cięcia laserowego i plazmowego. Również optymalne zarządzanie ścierniwem pozwala zaoszczędzić koszty.

Na czym jest zarządzanie ścierne? A jak zapewnić, że przepływ ścierniwa jest ustawiony optymalnie?

Co to jest cięcie ścierne?

Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, co oznacza cięcie ścierne. Metal Improvement Company Polska wyjaśni to bardziej szczegółowo. Krótko mówiąc: do wody dodawany jest środek ścierny. Służy to do jak najbardziej efektywnego cięcia. Dodanie materiału ściernego jest idealne przy cięciu twardszych lub grubszych materiałów. Na przykład metale, kamienie i grubsze tworzywa sztuczne.

Na czym polega zarządzanie ścierne?

Zarządzanie materiałami ściernymi polega na ustawieniu kompletnego zestawu do cięcia strumieniem wody. Przełożyliśmy tę ideę na kompletny zestaw maszyn do ciągłego dostarczania i usuwania ścierniwa. Twoja konfiguracja może składać się z różnych systemów, w zależności od potrzeb i zasobów.

Materiał ścierny jest jednym z największych kosztów operacyjnych maszyny do cięcia strumieniem wody. Dlatego też zoptymalizowany przepływ ścierniwa jest wielką zaletą dla Państwa działań w celu zaoszczędzenia kosztów.

Części Twojego zestawu

Twoja instalacja ścierna może składać się z kilku systemów, które razem zapewniają maksymalny czas pracy. Czas sprawności jest osiągany dzięki ciągłemu dopływowi i odpływowi ścierniwa.

Optymalizacja zarządzania ścierniwem

Posiadanie tych maszyn do zarządzania ścierniwem jest piękne, używanie ich jest fantastyczne. W celu optymalnego zarządzania, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

System usuwania materiału ściernego

Zużyte ścierniwo opada na dno zbiornika wodnego i brzmi jak linia przypływu na plaży. W zbiorniku wodnym zbiera się średnio 15 do 20 kilogramów zużytego ścierniwa na głowicę tnącą na godzinę. Z czasem zbiornik na wodę zapełnia się i trzeba go opróżnić.

System usuwania ścierniwa oddziela wodę od ścierniwa. Odpady ścierne nie nadają się do ponownego użycia, a w procesie cięcia powstają różne rodzaje odpadów, ponieważ często cięte są różne materiały. Czyszczenie, suszenie i przesiewanie na odpowiedniej wielkości ziarna jest kosztowne. System usuwania ścierniwa odfiltrowuje całe ścierniwo i można je łatwo usunąć wraz z odpadami chemicznymi.

W tym systemie mieszanina wody i środka ściernego jest wypompowywana ze zbiornika wody. Następnie tak zwany „Big Bag” odfiltrowuje zużyte ścierniwo, które pozostaje na zewnątrz. Woda jest pompowana z powrotem do zbiornika wody, aby odwijać ścierniwo.

Jedną z nich omówiliśmy już przy podajniku: niezbędna jest prawidłowa konfiguracja wszystkich maszyn. Ale jaka jest optymalna konfiguracja dla Ciebie? Zależy to od grubości materiału. Grubszy materiał wymaga większej ilości materiału ściernego, a prędkość, z jaką jest cięty, decyduje o jakości cięcia. Ilość materiału ściernego można regulować w oprogramowaniu. Nasi eksperci chętnie pomogą Państwu w obliczeniu odpowiednich konfiguracji.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych