Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym jest turystka winiarska?

4 grudnia 2019

W ostatnich latach enoturystyka zdecydowanie zyskała na popularności. Turyści poszukując nowych i bardziej autentycznych wrażeń, decydują się na podróże do krajów związanych z produkcją wina i chętnie odwiedzają regiony winiarskie. Jednak turystyka winiarska, to nie tylko turystyka rekreacyjna, zalicza się ją także do takich segmentów jak: turystyka wiejska, poznawcza, kulinarna i kulturowa. Przemawia nie tylko do miłośników i koneserów wina, ale także do ludzi zainteresowanych kulturą, przyrodą i historią.

Podróżowanie z degustacją

Podróżowanie w dzisiejszych czasach jest dużo łatwiejsze i znacznie tańsze niż kiedyś. Tanie linie lotnicze oferują nam bilety za granicę już za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Nic dziwnego, że winnice cieszą się coraz większą popularnością, biorąc pod uwagę ich położenie i aspekty przyrodnicze. Enoturyści pragną doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery panującej w takich miejscach. Ten rodzaj turystyki jest nie tylko napędzany przez koneserów, którzy pragną mieć w swojej kolekcji kolejną butelkę pysznego wina, ale cieszy się popularnością również wśród osób, które pragną uwolnić się od miejskiego gwaru i chcą się zrelaksować z najbliższymi. Jednak odwiedzający, to nie jedyna grupa osób, która czerpie korzyści z takich wyjazdów. To prawdziwa żyła złota dla producentów wina. Większość turystów podczas zwiedzania, decyduje się na zakup butelki alkoholu wytworzonego w danej winnicy, co stanowi aż 33% rocznej sprzedaży. To bardzo istotna kwestia, ale jeszcze ważniejsze jest nawiązywanie relacji z klientami i budowanie renomy marki oraz wzmacnianie jej pozycji na rynku.

Duży biznes

Turystyka winiarska to bez wątpliwości ogromny biznes. W internecie pojawia się coraz więcej stron, które zachęcają do tego typu wypoczynku. Okazuje się, że nie trzeba wybierać się w daleką podróż, żeby doświadczyć czegoś podobnego. Enoturystyka w Polsce istnieje i ma się świetnie. Zazwyczaj połączona jest z agroturystyką. Można się tu spotkać z tanimi, niewielkimi winnicami, a także pałacykami, w których znajdują się restauracje, hotele oraz spa. Nawet najbardziej wymagające osoby powinny być zadowolone. Poza zwiedzaniem, można również uczestniczyć w wielu kursach i szkoleniach.

Turystyka winiarska z pewnością nie przestanie się rozwijać. Producenci mogą spodziewać się coraz większej ilości osób odwiedzających ich winnice. Ta forma zwiedzania polega przede wszystkim na zapewnianiu ludziom niezapomnianych doznań i wrażeń. Jest to wyjazd, który dostarczy nam solidnej dawki wiedzy i radości, więc z pewnością nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Awarie zacisków hamulcowych

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych