Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pokrzywa – dlaczego warto ją pić?

13 stycznia 2020


To właśnie pokrzywa jest jednym z popularniejszych ziół wykorzystywanych do przygotowywania zdrowotnych naparów. Każdy ją zna i na pewno każdy od czasu do czasu ją wypija. A dlaczego warto to rzeczywiście robić?

Jakie są zdrowotne właściwości pokrzywy i jak oddziałują one na ludzki organizm?

Pokrzywie, podobnie jak większości naturalnych produktów spożywczych, na pewno nie brakuje witamin i minerałów. Mimo iż jest to niewielka i niepozorna roślinka, to jednak skrywa w sobie prawdziwe bogactwo wartościowych substancji. Występuje w niej m.in. spora ilość witaminy A, która jest jednym z silniejszych przeciwutleniaczy dbających o wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Towarzyszy jej witamina C, która w połączeniu z witaminą A tworzy istne remedium na wszelkiego rodzaju choroby – obie są bowiem sporym wsparciem dla pracy układu immunologicznego. Pokrzywę uzupełniają też minerały, a przede wszystkim fosfor, potas, magnez, żelazo i wapń. Warto zatem pić ją po to, by uzupełnić dietę czymś naprawdę zdrowym.

Właściwości pokrzywy

Ze względu na ten fantastyczny skład napar pokrzywy potrafi poradzić sobie z oczyszczeniem dosłownie całego organizmu. Ma też właściwości odtruwające, ponieważ zwalcza nagromadzone wirusy i bakterie. Mimo iż są to wspaniałe korzyści, to jednak pokrzywa słynie z czegoś innego. Każdy chyba kojarzy, że jest ona jednym z lepszych naparów moczopędnych, a to oznacza, że usuwa z organizmu nadmiar szkodzących mu płynów. Wraz z moczem nerki pozbywają się toksyn, leków, związków zawierających azot i innych szkodliwych substancji. Usuwany jest również sód, który w nadmiarze może wywoływać nadciśnienie tętnicze. Należy jednak pamiętać o tym, że aby nie doprowadzić do efektu odwodnienia, przy leczeniu się pokrzywą trzeba też pić spore ilości wody – jeden litr na dobę z pewnością tutaj nie wystarczy.

Omawiając zdrowotne właściwości pokrzywy, na pewno warto też napomknąć o tym, że jest to jedno z lepszych ziół dla alergików. Udowodniono już wielokrotnie, iż napar przygotowany z tej rośliny potrafi cudownie zwalczyć katar sienny lub przynajmniej go zminimalizować. Aby to potwierdzić, wystarczy spojrzeć na to, jak rozwija się alergia. Doprowadzają do niej substancje alergizujące, które wywołują w organizmie stany zapalne. A pokrzywa jest substancją przeciwzapalną. Usuwa powstały stany zapalne, dlatego też potrafi poradzić sobie z katarem czy łzawieniem oczu wywołanym przez rozwój alergii. Warto na pewno wypróbować tę naturalną metodę leczniczą, zamiast katować się kolejnymi opakowaniami tabletek.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych