Podróżnicze inspiracje – Nepal

Jak wybrać kolejny kierunek? Jaki kraj zwiedzić? Jak zaplanować tę podróż? Podajemy podróżnicze inspiracje, na których się nie zawiedziecie.
Czy kochasz podróże? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, to artykuł jest dla Ciebie. Jeśli odpowiesz nie, pozwól choć zakosztować jakie to może być pasjonujące!
Przedstawiony zostanie kraj, o którym nie mówi się nazbyt często jako o podróżniczym kierunku, ale okazuje się, że odkrywa przed nami wachlarz skarbów i tych momentów, które odbierają dech w piersiach.

Zacznijmy podróż do orientalnego Nepalu!

Czyli gdzie? Do Azji! Nepal położony jest tuż obok Indii. Co może nas tam zaskoczyć? Zupełnie inny świat niż ten europejski, do którego przywyknęliśmy! Katmandu.. Stolica.. Ogromne skupisko ludzi, sklepów, sklepiczków i podróbek- tanich podróbek. Warto przejść się ulicami tej stolicy i na pierwszy rzut oka dziwić się dlaczego wszystkie kable wiszą nad naszymi głowami.. Przecież w Polsce to wszystko jest ukryte pod ziemią. Jeśli nie jesteście pewni o co chodzi, spójrzcie na Google Maps. Przechadzając się uliczkami Katmandu, dochodzimy do momentu, w którym jesteśmy głodni, co by tutaj wrzucić na ruszt? Skoro już tu jesteśmy to zakosztujmy czegoś tradycyjnego! Dal Bhat. Cóż to jest? Z czym to się je? Dobrym pytaniem również będzie jak to się je?! Dal Bhat jak już wspominaliśmy jest tradycyjnym daniem, składającym się z ryżu oraz zupy z soczewicy, dla bogatych można również zamówić ten posiłek z mięsem. W takim razie pozostało – jak to się je? Rękoma.. Palcami.. Jeśli chcecie być jak typowi Nepalczycy. Zupa? Rękami? Uwierzcie.. Można to zrobić, leży to również w zasięgu waszych rąk!

Himalaje

Nepal również oferuje zobaczenia wysokich gór, ba! Najwyższych gór – Himalaje! Tak to tutaj możecie się rozkoszować widokiem Mount Everestu – najwyższej góry świata- 8848 m. n.p.m. Nie od razu trzeba się wspinać na szczyt, ale jeśli człowiek ma w miarę dobrą kondycję fizyczną jest w stanie w kilkanaście dni dotrzeć do bazy pod Everestem, a jest intrygujące doznanie. Nepal też umożliwia spotkanie alpinistów i to światowej sławy!
Pewnym wzbudzającym przeróżne emocje doświadczeniem jest wizyta w świątyni Paśupatinath w Katmandu. Czego tam możemy się spodziewać? Prócz doznań religijnych możemy również wziąć udział w ceremonii palenia zwłok. Niestety nie zwierzęcych. Znów potwierdza się przysłowie; „Co kraj to obyczaj”.
Czym jestem w stanie wybrać się w taką podróż? Koszty oscylują od 4000 zł, jeśli jesteś w stanie jechać bez zorganizowanej wycieczki na około 2 tygodnie. Warto się zastanowić, bo to jedno z tych niezapomnianych doświadczeń.

Redakcja biletdlabrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.