Perspektywiczne studia – jak wybrać?

Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu wielu młodych ludzi. To właśnie od tego, jaki kierunek oraz jaka uczelnia wyższa zostanie przez nich wybrana, zależeć będzie w dużej mierze ich kariera zawodowa.

Jak wybrać dobre studia? Praktyka czy teoria?

Na rynku pracy dwudziestego pierwszego wieku szczególnie cenione są praktyczne umiejętności (np. języki obce, znajomość obsługi programów biurowych itd.). Wiedza teoretyczna, choć również cenna, coraz rzadziej jednak jest czynnikiem decydującym o wyborze danego kandydata przez pracodawcę. Wynika to m.in. z faktu, że dzięki technologiom internetowym dostęp do wiedzy z różnych dziedzin nauki stał się łatwy jak nigdy dotąd. To właśnie z tego powodu tak ważna jest umiejętność selekcji informacji, nie zaś książkowa wiedza (nawet jeśli jest ona bardzo obszerna).

Taki stan rzeczy oznacza, że tradycyjne ośrodki akademickie (uniwersytety) zaczynają stopniowo tracić na znaczeniu. Coraz więcej studentów decyduje się na wybór takich uczelni, które w elastyczny sposób dostosowują się do aktualnej sytuacji rynkowej. Należy do nich między innymi Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości (WSZiP). Uczelnia ta oferuje kandydatom naukę na takich kierunkach jak między innymi:

-pedagogika (studenci mogą kształcić się w takich specjalnościach, jak np. opieka przedszkolna i wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna),
-zarządzanie (jest to kierunek kształcący przyszłych menedżerów w takich obszarach jak: rachunkowość gospodarcza, komunikacja w biznesie, zarządzanie i -administracja publiczna, zarządzanie produkcją i logistyka oraz wiele innych),
-kierunki techniczne (w tym np. inżynieria środowiska, kontrola jakości, inżynieria finansowa, inżynieria odnawialnych źródeł energii).

Możliwa jest edukacja na następujących szczeblach: licencjat, studia magisterskie oraz podyplomowe. Niewątpliwym atutem oferty uczelni są kierunki uwzględniające dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Nowoczesne i skomputeryzowane podejście do danych finansowych, OZE – Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości oferuje studia wyższe wprowadzające adeptów w te oraz wiele innych zagadnień.

Do innych zalet oferty uczelni zaliczą się również możliwość nauki w trybie online. Dzięki temu studia wyższe są dostępne bez wychodzenia z domu dla studentów z całej Polski. Takie rozwiązanie stanowi dla nich znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Ponadto, studenci dzięki nauce przez internet mogą pozwolić sobie np. na połączenie zdalnej edukacji oraz pracy w swoim mieście.

Redakcja biletdlabrata.pl