Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Jak przygotować się na wyjazdy biznesowe do Chin?

15 listopada 2021 Jak przygotować się na wyjazdy biznesowe do Chin?

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają współpracę z chińskimi firmami. Oznacza to, że wielu z biznesmenów wybiera się w podróż do tego kraju, aby zweryfikować potencjalnego kontrahenta i dogadać szczegóły współpracy. Trzeba jednak pamiętać, że Chiny mocno różnią się od Polski, dlatego warto dobrze przygotować się na wszelakie wyjazdy do Chin.

Podróżować samemu czy z firmą?

Wyjazd do Chin może przerażać wiele osób. Jest to całkiem obcy kraj, inny język i kultura, której nie znamy w Polsce. Dlatego warto skorzystać z ofert firm, które ułatwiają ten proces. Istnieje wiele przedsiębiorstw, których specjalizacją są wyjazdy biznesowe do Chin. Korzystając z ich usług, nie trzeba przejmować się formalnościami. takimi jak załatwienie wizy, kupno biletu czy logistyka już w miejscu docelowym. Zazwyczaj biznesmen, który chce wybrać się do Chin, nie leci tam samotnie. Podróżuje z nim osoba, która pomaga mu podczas wizytacji fabryki. Oczywiście jeśli czujesz się pewny i nie obawiasz się samotnej podróży, taka opcja też istnieje. Jeśli jednak zdecydujesz się na wyjazd na własną rękę, musisz odpowiednio się przygotować.

Transport do miejsca docelowego

Najlepszą opcją przejazdu z lotniska do miejsca siedziby danej firmy jest wybór taksówki. Jednakże, aby kierowca wiedział pod jaki adres ma jechać, musisz powiedzieć mu to po chińsku. Rzadko który przewoźnik zna angielski. Dlatego nie ma co liczyć na to, że dogadasz się z nim w tym języku. Dobrą metodą jest wydrukowanie jeszcze w Polsce adresów, do których będziesz chciał się dostać, czyli przede wszystkim lokalizacji firmy i hotelu, w którym będziesz spał. Oczywiście adresy te muszą być napisane w języku chińskim.

Jak wygląda kultura w chińskim biznesie?

Wyjazdy handlowe do Chin naturalnie wiążą się z wkroczeniem w świat chińskiego biznesu. Cała kultura Chin znacznie różni się od naszej, polskiej kultury. Nie inaczej jest w biznesie. Dlatego przed wyjazdem warto przeczytać chociażby kilka artykułów na temat chińskiej kultury biznesu. Jeśli poważnie potraktujesz ten temat Chińczycy z pewnością to zauważą i docenią. Jedną z podstaw jest przestrzeganie hierarchii, w której najważniejszy jest szef. Ma to znaczenie, np. podczas przywitania się. Bardzo ważne są zasady negocjacji. Wyjazdy do Chin często wiążą się z tym aspektem.

Niestety jeśli nie przygotujesz się do nich odpowiednio, możesz być na straconej pozycji. Tutaj ważny jest np. moment wymiany wizytówek. Należy podać ją oburącz. Natomiast w momencie, kiedy Ty otrzymasz wizytówkę, powinieneś od razu zapoznać się z jej treścią. Dobre wrażenie robią wizytówki, które z jednej strony mają napisy w języku angielskim, a z drugiej w chińskim. O to musisz zadbać jeszcze w Polsce przed wyjazdem, by wydrukować je w takiej wersji.

Zabezpiecz swoje dokumenty

W Chinach, jak w każdym innym kraju dochodzi do kradzieży. Szykując się na wyjazdy biznesowe do Chin warto wcześniej przygotować kopie swojego paszportu oraz poszukać informacji na temat polskiej ambasady w Chinach. Zapytasz, po co? Paszport często trzymamy w portfelu ze względu na wygodę. Jeśli zostaniesz okradziony wraz z nim stracisz swój najważniejszy dowód tożsamości. Należy pamiętać, że Chiny to odległy kraj i bez znajomości chińskiego będzie Ci trudno wytłumaczyć kim jesteś i co się stało. Właśnie po to jest Ci potrzebny adres ambasady i kopia paszportu. W przypadku tak niekorzystnego scenariusza będziesz wiedział gdzie się udać, aby szukać pomocy. To podstawowe zasady, których powinieneś się trzymać przygotowując się do wyjazdu do Chin.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.discolm.pl/

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track i najważniejsze informacje o tym sprzęcie
teneryfa co zobaczyć
jazda na łyżwach

Jak jeździć na łyżwach?

23 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

jazda na łyżwach