Jak odkwasić organizm?

Zakwaszony organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jeżeli dojdzie w nim do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, czyli nieodpowiedniego stężenia potasu, sodu i fosforu, spowoduje to szereg zmian metabolicznych, które będą odczuwalne na co dzień. A jeśli człowiek nic z tym nie zrobi, jego stan najprawdopodobniej tylko się pogorszy, ponieważ zakwaszenie organizmu bywa przyczyną wielu groźnych chorób – m.in. nadciśnienia tętniczego, miażdżycy czy niektórych nowotworów. No to co można zrobić z takim problemem?

Jak odkwasić organizm domowymi metodami, aby nie musieć korzystać z usług lekarzy?

Kluczowa będzie zmiana diety. To od niej wszystko się zaczęło, dlatego to ją trzeba koniecznie zmienić. Skoro organizm został zakwaszony, oznacza to, że człowiek spożywał sporą ilość niewłaściwych dla niego produktów, które raz na zawsze powinien od siebie odrzucić. Na pewno nie powinien sięgać po artykuły o bardzo niskim pH. Takim odczynem charakteryzują się m.in.: czekolada, kakao, żółte sery, ciemna herbata, mocna kawa oraz sól i białe pieczywo. Produkty o średnim odczynie najlepiej spożywać sporadycznie, a te o wysokim pH (głównie warzywa, owoce i kasze) włączyć do stałej i codziennej diety. Warto także pamiętać o utrzymywaniu stałych pór posiłków. Należy jeść ok. 4 posiłki dziennie co 4 godziny. Bardzo ważne będzie też porządne nawodnienie organizmu. Każdego dnia należy więc wypijać przynajmniej 2, a najlepiej 3 litry wody.

Zmiana diety nie wystarczy

Tak naprawdę jednak w niektórych przypadkach chorobowych sama zmiana diety może okazać się niewystarczająca. Mimo iż zakwaszenie organizmu kojarzy się głównie ze złymi nawykami żywieniowymi, to jednak do zachwiania gospodarki kwasowo-zasadowej może doprowadzić także niewłaściwy tryb życia. Niewłaściwy to znaczy pełen stresu, napięcia, frustracji i ciągłego pośpiechu. Negatywne emocje bywają nawet bardziej toksyczne dla organizmu niżeli ciastka, alkohol czy papierosy. Gdy człowiek jest wiecznie zestresowany, w jego ciele bez przerwy wytwarza się kortyzol, czyli hormon stresu, który może zakwaszać organizm. Czasem wystarczy więc zafundować sobie odrobinę spokoju, aby w końcu lepiej się poczuć. W dzisiejszych czasach ludzie mają tendencję do brania zbyt wielu rzeczy na siebie, a niestety nie jest to droga ani do szczęścia, ani tym bardziej do zdrowia.

Jak odkwasić organizm? Najlepsze efekty zagwarantuje każdemu połączenie zdrowej i zasadowej diety z czystym i beztroskim odpoczynkiem. Niewielkie zmiany mogą zdziałać naprawdę wiele – trzeba tylko dać im na to trochę czasu.

Redakcja biletdlabrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.