Czy warto zainwestować w kompresor tłokowy 100l?

Polski rynek oferuje różnego rodzaju kompresory tłokowe, dlatego wybór konkretnego urządzenia może okazać się dość problematyczny. Wybierając konkretny model, musimy wziąć pod uwagę wiele bardzo ważnych czynników, które będą miały duży wpływ na to, czy sprzęt będzie idealnie sprawdzał się przy pompowaniu kół, użytkowaniu urządzeń pneumatycznych czy też będzie świetnie współpracował z pistoletem lakierniczym.

Na który kompresor tłokowy warto postawić?

Zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy decydują się na zakup odpowiedniej jakości sprężarki. Żeby jednak wybrać najlepszy model, powinniśmy przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się, w jakim miejscu będzie najczęściej użytkowany. Do dużych warsztatów samochodowych oraz ciężkiego przemysłu najlepszym rozwiązaniem okazują się urządzenia o dużej mocy przerobowej, dzięki czemu będą mogły funkcjonować bez przerwy i bez żadnych awarii. Natomiast jeśli potrzebujemy sprzęt, który będziemy wykorzystywać tylko do prac domowych to w zupełności wystarczy kompresor tłokowy 100l. Takie modele najlepiej sprawdzają się przy pracach, gdzie trzeba utrzymać wysoką higienę czystości, a podczas wykonywania różnych zadań, nawet odrobina oleju nie może dostać się do sprężonego powietrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego kompresora 100l?

Podejmując decyzję o zakupie konkretnej sprężarki, należy wziąć pod uwagę wiele bardzo ważnych czynników. Będą one miały wpływ na szybkość i jakość wykonywanych zleceń, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić takie parametry jak:

  • wydajność,
  • moc przerobowa,
  • pojemność,
  • poziom generowanego hałasu,
  • oraz czas napełniania butli.

Jeśli chcemy zamówić model, który pozwoli wykonywać pracę bez żadnych przerw to dobrym rozwiązaniem okazuje się kompresor tłokowy 100l. Takie urządzenie posiada dość duży zbiornik, dzięki czemu umożliwia sprawne wykonywanie zleconych zadań.

Które urządzenie wybrać?

Przy wyborze istotne będą również takie czynniki jak wydajność i moc, a szybkość wykonywanych prac będzie zależeć od tego, jak długo trzeba napełniać butlę. Bardzo dobrym urządzeniem jest sprężarka, która na jednym ładowaniu będzie umożliwiać wykonanie wszystkich zadań w ciągu całego dnia pracy. Ostatnim czynnikiem, który również ma duże znaczenie, jest poziom generowanego hałasu. Istotne jest to zarówno przy korzystaniu z urządzenia w domowym garażu, jak i dużym warsztacie mechanicznym. Bardzo dobrym sprzętem jest ten, który generuje natężenie hałasu na poziomie 70-75 dB, ale w ofercie można znaleźć także jeszcze lepsze modele, które pracują znacznie ciszej.

Przenośny czy stacjonarny kompresor tłokowy 100l?

Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy również dokładnie przemyśleć decyzję o tym, gdzie najczęściej będziemy użytkować kompresor. Czy będziemy stale przechowywać go w domu lub warsztacie samochodowym, czy też może będziemy go często przewozić. Duże i pojemne sprężarki tłokowe najlepiej sprawdzają się w warsztatach wulkanicznych obsługujących codziennie wielu klientów. Należy zdecydować się na model, który będzie miał zamontowany długi kabel, dzięki czemu komfortowo będziemy użytkować taki sprzęt w dowolnym miejscu.

Kompresory mobilne są idealne do malowania i lakierowania. Bardzo łatwo pozwalają dotrzeć do wszelkich trudno dostępnych miejsc na bokach czy dole samochodu. Przenośne urządzenia produkowane są z lekkich tworzyw, dzięki czemu są poręczne i charakteryzują się niewielką masą. Tego rodzaju sprzęty mogą być wykorzystywane zarówno w domowych garażach, jak i profesjonalnych warsztatach.

Kompresory tłokowe 100l sprawdzają się przede wszystkim w różnego rodzaju warsztatach. Aby wybrać odpowiedni, warto zapoznać się z jego wydajnością, mocą oraz szybkością działania.

Redakcja biletdlabrata.pl