Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Co warto wiedzieć odnośnie zabudowy balkonu w bloku?

20 czerwca 2022


Mieszkanie z prywatnym balkonem lub tarasem to prawdziwa zaleta. Te cenne metry kwadratowe na świeżym powietrzu dają wiele możliwości wspólnego spędzania czasu i relaksu. Co więcej, stanowi to również finansową wartość dodaną. Przy zabudowie balkonu należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które opiszemy w tym artykule.

Gdy tylko zaświeci słońce, ludzie chętnie wychodzą na zewnątrz. Czy myślałeś kiedyś o posiadaniu własnego tarasu lub balkonu? Śniadanie w promieniach porannego słońca, grillowanie, uprawa ziół lub zażywanie witaminy D po pracy… Nie będziesz już chciał przegapić swojej dodatkowej przestrzeni na zewnątrz. Ponadto dzięki pięknemu tarasowi lub balkonowi Twoje mieszkanie będzie miało wyższą wartość, co jest zaletą, jeśli chcesz je wystawić na sprzedaż. Czy chcesz zbudować taras lub balkon w swoim mieszkaniu? A może rozbudować lub odnowić istniejący balkon? Chętnie pomożemy Ci zacząć.

Jak duży może być balkon lub taras?

Duży balkon jest oczywiście zawsze dobry, ponieważ daje dużo miejsca do poruszania się. Przyda się także miejsce na grill lub stół. Maksymalny rozmiar balkonu zależy od możliwości konstrukcyjnych budynku i przepisów obowiązujących w danej gminie. Zazwyczaj balkony mogą mieć głębokość około 2 m, ale należy zapytać o to w urzędzie miasta. Jeśli zdecydujesz się na balkon podwieszany do fasady, ograniczeniem może być także stan konstrukcji budynku. Należy pamiętać, że w przypadku większego balkonu lub tarasu ważne jest, aby zawsze mieć solidną powierzchnię.

Jaki rodzaj balkonu chcesz mieć?

Istnieją różne sposoby wykonania solidnego balkonu. Istnieją na przykład trzy sposoby prostego przymocowania balkonu do elewacji. Pierwszą opcją jest wykonanie balkonu wiszącego. Jest on mocowany do fasady za pomocą linek. Druga opcja polega na umieszczeniu balkonu na kolumnach. Stoi on wtedy niejako na nogach obok domu.

Wreszcie balkon można zakotwić do podłogi za pomocą belek wspornikowych. Pierwsza opcja, czyli balkony wiszące, jest najczęściej spotykana w centrum miasta. Są one korzystne, jeśli nie chcesz obciążać sąsiadów z dołu. Balkon na nogach to prosta metoda budowy. Ta metoda jest często stosowana, gdy nie ma sąsiadów z dołu lub gdy w bloku musi być kilka balkonów jednocześnie. Ostatnia opcja z belkami wspornikowymi to najbardziej skomplikowana metoda budowy balkonu. Ta metoda ma również duży wpływ na istniejący budynek. Konieczne jest przewiercenie elewacji, wybicie stropów i tak dalek. Dlatego ta metoda jest bardziej odpowiednia w przypadku całkowitej renowacji domu. Architekt lub inżynier budowlany z przyjemnością doradzi Ci, jakie są możliwości w Twojej sytuacji.

Jak zapewnić równą i bezpieczną podłogę na balkonie?

A co z podłogą tarasu? Nie wystarczy po prostu położyć płytki lub drewniane deski na istniejącej powierzchni. Wysoki stopień, różnice wysokości lub nachylona powierzchnia… Często zdarza się, że betonowa podłoga lub inne pokrycie dachu nie jest równe. Układanie płytek bezpośrednio na podłodze może spowodować powstanie nierówności. W rezultacie powstaje niebezpieczna i nierówna podłoga. Dlatego podłogę tarasu najlepiej jest układać na cokołach tarasowych. Dzięki temu podłoga tarasu „unosi się”nad powierzchnią, a jej wysokość jest wszędzie taka sama.

Szklanorama z pewnością pomoże Ci w całym procesie – https://szklanorama.pl/.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czytelnictwo w epoce cyfrowych technologii
Etykiety samoprzylepne A4
ubezpieczenie na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ubezpieczenie na życie