Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dobry materac a właściwe podparcie dla kręgosłupa

21 maja 2022


Sen jest istotnym czynnikiem w życiu każdego człowieka. Wpływa on na nasze dobre samopoczucie oraz stan psychiczny. Niezwykle ważne jest zatem to, aby wybrać odpowiednie miejsce oraz łóżko do snu. Powinno ono koniecznie być wyposażone w wysokiej jakości, odpowiednio wyprofilowany materac.

Materac a zdrowy i spokojny sen

Każdy człowiek sypia przeciętnie około 8 godzin w ciągu doby. Oznacza to, że 1/3 swego życia życia spędza w łóżku. Sen ogrywa zatem bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Podczas snu regeneruje się organizm, rozluźniają się mięśnie, a skołatane nerwy się uspokajają. Bardzo ważne jest zatem to, aby zapewnić sobie do snu nie tylko ciche i spokojne pomieszczenie z dala od hałasu, lecz także komfortowy oraz wygodny materac. Jeśli jest on odpowiednio dopasowany do naszego ciała, to wówczas potrafi zapewnić regenerację organizmu oraz zadbać o właściwą kondycję kręgosłupa. Materac to zatem taki element, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Więcej na ten temat czytaj na stronie: https://www.globewings.net/pl/zycie/zadbaj-o-swoje-zdrowie-psycho-fizyczne-juz-teraz-lozka-z-materacem-jakosc-z-atrakcyjna-cena.html

Jaki materac jest najlepszym wyborem?

Materac to taka konstrukcja, która powinna zapewnić ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Zazwyczaj bywa tak, że nawet najlepsza sofa, narożnik czy wersalka nie potrafią zapewnić tak komfortowego i zdrowego snu jak łóżko wyposażone w wysokiej jakości materac.

Obecnie na rynku wybór materacy jest przeogromny. Pośród tysięcy modeli czasem trudno wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni.

Decydując się na zakup trzeba zawsze wziąć pod uwagę wzrost oraz wagę ciała. Materac nie może być ani zbyt twardy, ani też za miękki. Ważne jest, aby idealnie dopasowywał się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dobry materac powinien być przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy od osoby, która będzie z niego korzystała. Co więcej osoby o większej masie ciała powinny wybrać nieco twardszy materac, a te o małej masie bardziej miękki.

Istotnym wyznacznikiem wyboru materaca jest także pozycja w której sypiamy. Każda osoba, która śpi na boku potrzebuje takiego materaca, który bezie na tyle elastyczny, że dopasowuje się do ciała i pozwoli wystającym ramionom i biodrom zagłębić się, a kręgosłupowi przyjąć prostą linię. Leżąc podczas snu na znak lub na brzuchu ciężar ciała rozkłada się równomiernie. W takiej sytuacji należy wybrać taki materac, który nie będzie zbyt mocno wyginał się w okolicach lędźwi. Z kolei alergicy powinny wybierać takie materace, które nie będą ich uczulać.

Obecnie znajdujące się w sprzedaży materace dzielą się na 1-,3-,5-, i 7-strefowe. Strefy te zostały wydzielone po to, aby dawały odpowiednie podparcie dla głowy, szyi, barków, lędźwi, bioder, ud, łydek oraz stóp. Jeśli materac jest odpowiednio dopasowany do ciała, to wówczas każdej nocy potrafi zapewnić zdrowy i spokojny sen.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inwestycja w apartamenty
czas na wymianę wycieraczek
Awarie zacisków hamulcowych

Awarie zacisków hamulcowych

14 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

Awarie zacisków hamulcowych