Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego regularne wizyty u dentysty są ważne?

31 października 2021 regularne wizyty u dentysty

Wszyscy jesteśmy świadomi, że zdrowe i zadbane zęby to nie tylko estetyka, ale też konieczność, gdy chcemy uniknąć rozwoju poważnych infekcji.

Jakie ryzyko przynoszą nieleczone zęby?

Powtarzalne wizyty u dentystów chronią nas przed próchnicą, chorobami dziąseł i bólem, który pojawia się wraz z chorym zębem. Już rozwijająca się próchnica może spowodować przedostanie się bakterii z jamy ustnej do krwi. W efekcie jesteśmy narażeni na:

  • rozwój miażdżycy,
  • nasilenie choroby wieńcowej;
  • większe ryzyko zawału lub udaru.

Zdrowa jama ustna w rodzinie jest bardzo istotna, gdyż bakterie mogą się przenosić podczas codziennych kontaktów. Ponadto zaniedbane zęby u kobiety mogą być przyczyną porodu przedwczesnego.

Jak często należy odwiedzać dentystę?

U dentysty na wizytę powinniśmy zjawiać się przynajmniej dwa razy do roku, co oznacza wizytę co 6 miesięcy. Tylko taka częstotliwość pozwoli na szybkie wykrycie próchnicy. Dzięki temu ograniczymy ryzyko borowania i kanałowego leczenia. Dentysta potrafi określić, w jakim stanie jest nasze uzębienie i co mu zagraża najbardziej. Stomatolog przekazuje także dokładne wytyczne dotyczące dbałości o zęby. Warto skorzystać z oferty stomatologicznej, jaką przedstawiają np. Dentyści Pod Jedynką.

Jakie korzyści przynosi regularna wizyta u dentysty?

Warto uświadomić sobie jakie zalety mają okresowe wizyty u stomatologa. Przede wszystkim unikamy kosztów leczenia zębów zaniedbanych, Wizyty kontrolne są krótkie, a dentysta szybko ustala, które zęby wymagają leczenia. Próchnica w początkowym stadium jest niewidoczna, więc konieczny do jej stwierdzenia jest stomatolog. Regularność zapewnia zdrowsze i zdecydowanie bielsze zęby. Obecnie stomatologia oferuje szeroki zakres usług, który potrafi zapewnić pogodniejszy wyraz twarzy czy efekt podniesionych policzków (przez uzupełnianie brakujących zębów). Wizyta u dentysty to także system wykrywania wszelkich zmian grzybiczych czy nawet nowotworowych w jamie ustnej. Stany zapalne w jamie ustnej to otwarta droga do dalszych organów naszego organizmu.

Wizyty kontrolne dzieci

Dla dzieci przykładem jesteśmy my, dorośli. Dlatego też powinniśmy dawać przykład i korzystać z regularnych wizyt stomatologicznych bez obaw. Ważnym aspektem jest nauczenie dbałości o stan swojej jamy ustnej już małych dzieci, aby dobre nawyki kontynuowały przez całe życie. Przede wszystkim nie wolno dopuścić, aby gabinet dentystyczny był kojarzony z bólem i strachem. Przeglądy stomatologiczne powinny obejmować całą rodzinę w regularnych odstępach czasu.

Redakcja biletdlabrata.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się drogowskazami do pełniejszego życia, a zdrowie i dobrostan są kluczem do szczęścia! Jesteśmy pasjonatami odkrywania świata, nie tylko geograficznego, ale również wewnętrznego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ubezpieczenie na życie
Fizjoterapeuta

Jesteś zainteresowany reklamą?