Czy pora dnia ma znaczenie przy wyborze perfum na lato?

Latem inaczej żyjemy, funkcjonujemy, a nawet… pachniemy! Dlatego właśnie tak ważne jest, aby kobiety miały swoje ulubione zimowe oraz letnie zapachy, dzięki którym uda się podkreślić stylizację i otoczyć się przyjemną dla nosa chmurką.

Jakie zapachy latem wybrać?

Latem, gdy powietrze jest gorące, a skóra rozgrzana słońcem, należy unikać ciężkich zapachów. Dlaczego? Ponieważ mogą one drażnić powonienie, zwłaszcza w dużym stężeniu i przy wysokich temperaturach. Z kolei zimą, pod grubymi ubraniami, lekka mgiełka do ciała nie jest najlepszym pomysłem, bo zwyczajnie zginie. W takich sytuacjach, gdy na dworze jest chłodniej, należy stosować nieco cięższe, mocniejsze zapachy, które mają szansę przebić się nawet pomimo niekorzystnej, niskiej temperatury. Pamiętajmy, że ciepło podbija zapach – unosi cząsteczki zapachowe wyżej, przez co nawet niewielkie ilości perfum są lepiej wyczuwalne. Dlatego letnie perfumy powinny być lżejsze, również gdy chodzi o formułę – mogą to być mgiełki lub wody toaletowe. Ich zapach powinien być świeży, cytrusowy, owocowy, kwiatowy, ale bez ciężkich drzewnych i piżmowych nut.

Jaka jest najlepsza pora na zakup letnich perfum?

Znając właściwości perfum, należy umiejętnie wykorzystywać tę wiedzę, aby dokonywać jak najlepszych zakupów. To znaczy – kupować perfumy w taki sposób, aby były one jak najlepiej dopasowane do naszego gustu i najprzyjemniejsze w odbiorze, zarówno dla osoby noszącej je na sobie, jak i dla otoczenia. Ponieważ perfumy pokazują swoje „ja” najmocniej przy wysokiej temperaturze, należy zadbać o to, aby testować je właśnie wtedy. To sprawi, że będziemy mieć pełną wiedze o tym, jak będziemy pachnieć po ich użyciu w gorący letni dzień, i czy będzie to przyjemne doznanie. Oczywistym jest więc, że najlepiej kupować zapachy w ciepłe letnie dni, spryskując ich odrobiną swój nadgarstek. W tym miejscu krew żywo pulsuje, więc cząsteczki zapachowe mają największe szanse, by się uaktywnić. Jeśli dodatkowo wybierzemy się do perfumerii około południa, gdy słońce jest wysoko na niebie, skóra jest rozgrzana, a osoba kupująca perfumy jest lekko zgrzana, wówczas ma się pewność, że perfumy zaprezentują się w całej swojej okazałości. Najlepszym sposobem na kupowanie perfum jest przetestowanie ich bezpośrednio na skórze, nie na papierowym pasku, i odczekanie około godziny przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wtedy będzie można sprawdzić, jak pachnie nuta serca, a jak nuta głowy, i upewnić się, czy ten zapach rzeczywiście jest tak korzystny, jak się to z początku wydawało.

Redakcja biletdlabrata.pl